Airētājai Gulbei piektā vieta pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā

26/07/2015 13:06

Plovdiva (Bulgārija), 26.jūl., LETA. Latvijas sportiste Elza Gulbe svētdien izcīnīja piekto vietu Bulgārijā notiekošajā pasaules U-23 čempionātā akadēmiskajā airēšanā.

2000 metrus garo distanci Gulbe veica septiņās minūtēs un 54,31 sekundē, no goda pjedestāla atpaliekot par četrām sekundēm.

Ļoti drošu uzvaru sacensībās guva lietuviete Ieva Adomavičūte, kura latvieti apsteidza par gandrīz 14 sekundēm.

Pašlaik 22 gadus vecajai Gulbei sekmīgs bija 2013.gads, kad tika izcīnīta bronza pasaules Universiādē un pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā, kā arī 12.vieta pasaules čempionātā pieaugušajiem.

Savukārt pērn Gulbe U-23 čempionātā samierinājās ar piekto vietu, bet pieaugušo konkurencē ierindojās 19.pozīcijā.

Lai kvalificētos Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, šī gada pasaules čempionātā, kas notiks septembra sākumā, jābūt labāko devītniekā, bet pēdējās Eiropas zonas sportistu kvalifikācijas sacensības būs 2016.gadā, kur dāmu vieniniekiem tiks sadalītas vēl trīs ceļazīmes.

Tāpat svētdien Latvijas sieviešu pārairu divnieku ekipāža Lana Bračka un Inga Lange izcīnīja piekto vietu B finālā, kas viņām noslēguma kopvērtējumā deva 11.pozīciju.

Tikmēr Latvijas vieninieku airētājs Pēteris Viļums sestdien sacentās D finālā, kurā pēc pirmajiem 500 metriem bija līderis, bet pamazām savu pozīciju zaudēja un finišēja pēdējais – piektais -, tādejādi kopsummā ieņemot 23.vietu.