Jurjānei un Babkinai atzīstams sniegums Turcijas čempionāta mačos

05/03/2022 18:49
Nokopēts
Aija Jurjāne/Putniņa

Turcija

Latvijas basketbolistes Elīna Babkina un Aija Jurjāne sestdien Turcijas čempionāta spēlēs guva attiecīgi 19 un 17 punktus, taču viņu pārstāvētās Ankaras “Botaš” un Ankaras “Cankaya Universitesi” izbraukuma spēlēs cieta neveiksmi. Ankaras “Botaš” divu Ankaras vienību cīņā ar 61:77 (11:22, 22:18, 13:18, 15:19) piekāpās “Ormanspor”.

Jurjāne laukumā bija 25 minūtes un 40 sekundes, realizējot piecus no astoņiem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un vienīgo soda metienu. Viņa arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, divreiz bloķēja pretinieču metienus, vienreiz kļūdījās, sakrāja divas personiskās piezīmes un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu 18. Rezultatīvākā viešņu komandā ar 23 gūtajiem punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Jelena Dubljeviča. Mājiniecēm 22 punktus un 19 atlēkušās bumbas sakrāja Tiera Makauena.

Reklāma
Saturs turpinās

Ankaras “Cankaya Universitesi” viesos ar 79:82 (23:22, 12:24, 24:24, 20:12) piekāpās Bursas “Bijikšehir Beledijespor”. Babkina laukumā bija 37 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā realizēja divus no sešiem divpunktu metieniem un četrus no deviņiem tālmetieniem, kā arī visus trīs soda metienus. Viņa arī vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu pretinieču piespēli, reizi kļūdījās, sakrāja divas personiskās piezīmes un noslēdza spēli ar efektivitātes koeficientu 11. Rezultatīvākā viešņu komandā ar 20 gūtajiem punktiem bija Derina Jaja. “Bijikšehir Beledijespor” rindās Viktorija Mirčeva guva 16 punktus.

Citā spēlē Ilze Jākobsone guva trīs punktus Stambulas “Bešiktaš” uzvarā savā laukumā, ar 80:48 (19:4, 20:15, 17:16, 24:13) pārspējot Kajseri “Bellona”. Jākobsone 24 minūtēs un astoņās sekundēs netrāpīja abus divus divpunktu metienus, bet grozā lidoja viens no trim tālmetieniem. Viņas rēķinā arī trīs rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas un četras personiskās piezīmes, kā arī lietderības koeficients -1. Mājiniecēm ar 21 punktu un 19 atlēkušajām bumbām rezultatīvāka bija Erika Makola. Viešņām ar 11 punktiem rezultatīvākā bija Brūka Viljamsa.

Vēl vienā mačā Stambulas “Galatasaray” bez savainotās Anetes Šteinbergas sastāvā izbraukumā ar 85:90 (17:25, 12:20, 29:23, 27:22) piekāpās Ankaras vienībai “Nesibe Aydin”. Anetes Šteinbergas pārstāvētā Stambulas “Galatasaray” ar 11 uzvarām 20 spēlēs turnīra tabulā ir piektā, “Botaš” ar bilanci 10-9 ieņem septīto vietu, Ilzes Jākobsones Stambulas “Bešiktaš” ar deviņām uzvarām un 11 zaudējumiem ir astotā, bet Elīnas Babkinas pārstāvētā Ankaras “Cankaya Universitesi” ar septiņām uzvarām 20 spēlēs – desmitā. Turcijas čempionātā šosezon piedalās 14 komandas, no kurām četras pārstāv arī Latvijas spēlētājas.

Itālija

Latvijas basketboliste Kitija Laksa sestdien guva 15 punktus Itālijas A sērijas spēlē, palīdzot viņas pārstāvētajai Skio “Famila” tikt pie panākuma savā laukumā. Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītā Skio komanda mājās ar 77:61 (24:10, 21:19, 15:19, 17:13) pārspēja Kampobaso “Magnolia”.

Laksa spēlē iesaistījās sākuma sastāvā un laukumā pavadīja 28 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem, divus no septiņiem tālmetieniem un visus trīs soda metienus. Viņa arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienreiz kļūdījās, vienreiz pārkāpa  noteikumus un izprovocēja trīs pārkāpumus pretiniecēm, kā arī noslēdza spēli ar otru labāko spēlē +/- rādītāju +19.

Mājinieču rindās par Laksu rezultatīvāka bija vien Daimonda Šīldsa, kura sakrāja 16 punktus un sešas atlēkušās bumbas. Viešņu vienībā 12 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Rišanda Greja. “Famila”, kura 19 spēlēs svinējusi tikai panākumus, turnīra tabulā atrodas līderpozīcijās, bet Karlīnes Pilāberes pārstāvētā Sanmartīno “Fila” ar desmit uzvarām un deviņiem zaudējumiem ieņem sesto vietu 14 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Venēcijas “Umana Reyer, finālsērijā ar 3-2 pieveicot Skio “Famila”.

TOP notikumi
1
X
2
1.44
4.61
7.01
3.91
4.11
1.81
1.15
8.2
15.9
1.38
5
7.76
5.02
4.12
1.64
1.22
6.74
11.98
2.3
3.8
2.8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām