“Livonia” un regbija izlases skandāls – federācija skaidro trenera izvēli

10/04/2025 13:59
Nokopēts
Regbijs

Latvijas Regbija federācija (LRF) nākusi klajā ar paziņojumu par “Livonia” spēlētāju atteikšanos no iespējas pārstāvēt Latvijas regbija izlasi.

Jau vēstīts, ka Latvijas klubs “Livonia” vakar paziņoja, ka tās regbisti neplāno spēlēt Latvijas valstsvienībā, kamēr to vada lietuvietis Toms Zibolis, kurš par galveno treneri tika apstiprināts pagājušajā nedēļā. Zibolis ikdienā vada regbija klubu “Šiauliai” un tās jaunatnes sistēmu, kā arī ir Lietuvas Regbija federācijas tehniskais direktors. Pagājušajā sezonā tieši ar Lietuvas Regbija federāciju un “Šiauliai” kluba vadību “Livonia” radās domstarpības, jo Latvijas klubam par nenozīmīgu pārkāpumu tika piešķirts tehniskais zaudējums, kas liedza iekļūt Baltijas “Top” līgas pusfinālā. Visu “Livonia” paziņojumu lasi ŠEIT.

Reklāma
Saturs turpinās

“Livonia” regbisti atsakās no dalības izlasē jaunā trenera vadībā

Tikmēr LRF šodien skaidrojusi, kādēļ Zibolis tika nozīmēts par Latvijas izlases treneri. “Latvijas Regbija federācija augstu vērtē katra spēlētāja atbildību un ieguldījumu Latvijas regbijā, tāpēc LRF ir saprotamas emocijas, kas radušās ap izlases vadības izmaiņām. Taču vēlamies skaidri uzsvērt – federācija šajā procesā darbojas kā neitrāls, profesionāls organizators, nevis kā dalībnieks klubu domstarpībās,” vēsta LRF.

“Labākai situācijas izprašanai nepieciešams pieminēt notikumu hronoloģiju, kas attiecas uz konkrētā lēmumu pieņemšanu Latvijas izlases trenera jautājumā. Latvijas Regbija federācija jau pēc 2024.gada rudens cikla, kurā tika izcīnītas divas ne tik vieglas uzvaras pret nosacīti vājākiem pretiniekiem, bija kvalitatīva trenera meklējumos. Apzinājāmies, ka pavasarī tieši spēles pret Dāniju un Somiju būs izšķirošās par iekļūšanu augstākā grupā.”

“Vienošanās tika panākta ar Dienvidāfrikas izcelsmes treneri Brendonu Snaimenu, kura ierašanās Rīgā bija ieplānota tieši pirms pirmās Latvijas čempionāta spēles starp abiem vadošajiem klubiem “Miesnieki/Ķekava” un “Baltic XL / Livonia”. Tādējādi trenerim būtu iespēja vērot klātienē un novērtēt labāko spēlētāju sniegumu,” norādīja LRF.

“Pirms tam vairākkārt tikāmies ar Latvijas klubu treneriem un informējām, kad Latvijas izlase uzsāks gatavošanos. Tika pieņemts arī lēmums sākt Latvijas čempionātu agrāk nekā citus gadus, lai spēlētājiem būtu bijusi spēļu prakse un pirms izlases startiem viņi būtu optimāli labākajā formā.  Dienu pirms paredzētās ierašanās un oficiālā publiskā paziņojumu par jauno izlases vadītāju, tika saņemta ziņa, ka treneris ierasties nevarēs, jo saņēmis ilgtermiņa piedāvājumu no viena Amerikas regbija kluba.  Sarežģītā situācijā lēmumam par galvenā trenera izvēli bija jābūt pragmatiskam. LRF izvēlējās kandidātu ar autoritāti un pieredzi, kurš spēj vadīt izlasi visaugstākajā līmenī. Toms Zibolis tika izvēlēts, balstoties uz viņa trenera kvalitātēm, nevis personīgām simpātijām,” atklāja federācija.

No ierobežotā pieejamo profesionāļu loka tika izraudzīts treneris ar pieredzi gan Latvijā, gan Lietuvā, par kuru bijušas pozitīvas atsauksmes no dažādiem klubiem. Pirms pieņemt galējo lēmumu, tika uzrunāti vairāki vadošie izlases spēlētāji, tai skaitā arī no “Livonia” kluba, ņemot vērā konkrēto spēlētāju lomu un ieguldījumu. Tieši spēlētāji izcēla trenera augstās profesionālās zināšanas, pieredzi un prasmes. LRF nekad nav izšķīrusies pēc klubu piederības. Latvijas izlase ir un paliek valsts komanda, kuras centrā ir spēlētājs – nevis viņa klubs, bet viņa gatavība dot ieguldījumu nacionālā līmenī,” uzsvēra LRF.

“Latvijas Regbija federācija nekādā veidā neierobežos “Livonia” kluba spēlētājus, kā arī spēlētāju izvēle šoreiz nepiedalīties valstsvienības spēlēs nekādi neietekmēs viņu līdzdalību turpmākajos startos.  Latvijas regbijs ir amatieru sporta veids, kur katram ir sava izvēle. LRF arī turpmāk būs atvērta sarunām un sadarbībai ar visiem klubiem – mūsu mērķis ir vienots Latvijas regbijs un spēcīga valstsvienība!” pauda LRF.

 

TOP notikumi
1
X
2
3.79
3.54
1.97
1.52
4.41
6.02
2.38
3.61
2.81
8.73
5.99
1.3
3.3
4.1
1.87
1.3
6.01
8.51
2.61
3.51
2.61
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām