Kuksiks spēlēs ČL astotdaļfinālā, Ates pārstāvētā komanda iekļūst FIBA Eiropas kausa “play-off”

05/02/2020 23:10
Nokopēts
Artis Ate, www.sportazinas.com

Latvijas spēlētājs Rihards Kuksiks trešdien guva trīs punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas 14.kārtas spēlē, kamēr Panevēžas “Lietkabelis” izbraukumā svinēja uzvaru pēdējās sekundēs un nodrošināja vietu astotdaļfinālā.

Lietuvas vienība Panevēžas “Lietkabelis” A grupas duelī viesos ar 69:68  (15:16, 17:20, 22:19, 15:13) pārspēja Izraēlas klubu UNET.

Reklāma
Saturs turpinās

Kuksiks laukumā pavadītājās 14 minūtēs un 33 sekundēs iemeta vienu no diviem tālmetieniem, bet garām meta vienīgo divpunktu metienu. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, reizi pārķēra bumbu, divreiz pārkāpa noteikumus un nopelnīja efektivitātes koeficientu trīs.

Latvieša pārstāvētajā komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Željko Šakičs, Tomass Dimsa guva par punktu mazāk, bet pretiniekiem 17 punkti Markusam Fosteram.

Uzvaru viesiem atnesa Pauļus Valinska aukstasinīgi realizētie trīs soda metieni sekundi pirms mača beigām.

“Lietkabelis” ar septiņām uzvarām 14 mačos A grupā ieņēma ceturto vietu, ar vienādu uzvaru skaitu uz piekto atbīdot Manresas BAXI no Spānijas, kas savā laukumā ar 61:64 piekāpās Sasari “Dinamo”, kas grupā ieņēma otro vietu.

Viesos pirmajā riņķī Lietuvas klubs zaudēja Spānijas klubam, bet mājās to uzvarēja ar 77:61.

B grupas spēlē Vloclavekas “Anwil” viesos ar 72:83 piekāpās Atēnu AEK.

Polijas komandas rindās Rolands Freimanis nebija komandas pieteikumā.

Viesiem “double-double” – 21 punkts un 14 atlēkušās bumbas – sakrāja Šons Džonss, bet mājiniekiem pa 15 punktiem tika Linam Hrisikopulam un Nikam Rogkavopulam.

“Anwil” ar piecām uzvarām 14 spēlēs ierindojās sestajā vietā starp astoņām B apakšgrupas komandām un izslēgšanas spēlēs neiekļuva.

Čempionu līgā 32 komandas sadalītas četrās apakšgrupās pa astoņām vienībām katrā. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas četras labākās komandas.

Aizvadītajā sezonā par FIBA Čempionu līgas uzvarētāju kļuva Itālijas klubs Boloņas “Segafredo Virtus”.

Savukārt cits Latvijas basketbolists Artis Ate FIBA Eiropas kausa otrā posma J grupas sestajā spēlē guva sešus punktus, sekmēja Klužas-Napokas kluba panākumu savā laukumā un iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Klužas-Napokas “U-Banca Transilvania” savā laukumā ar 82:71 (24:20, 15:21, 25:18, 18:12) pieveica Nescionas “Ironi” no Izraēlas.

Ate šajā spēlē laukumā pavadīja 19 minūtes un 51 sekundi, kuras laikā iemeta sešus punktus, grozā raidot divus no trijiem divpunktu metieniem, kā arī abus “sodiņus”, bet netrāpot divus trīspunktu metienus.

Tāpat basketbolists divreiz pārtvēra bumbu, pa trijām reizēm nopelnīja personisko piezīmi un izcīnīja atlēkušo bumbu, kā arī maču noslēdza ar efektivitātes koeficientu astoņi.

Uzvarētājiem pa 15 punktiem Darko Planiniča un Donāta Taroļa kontā, abiem izceļoties ar attiecīgi deviņām un astoņām atlēkušajām bumbām. Viesu rindās 22 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Entonija Fišera kontā.

Pirmajā aplī Klužas-Napokas klubs izbraukumā uzvarēja pretiniekus ar 84:81.

Ceturtdaļfinālā Rumānijas klubs divās spēlēs tiksies ar I grupas uzvarētāju Baireitas “Medi” no Vācijas, kas izcīnīja piecas uzvaras sešās spēlēs.

Uzvara ļāva Rumānijas klubam ieņemt otro vietu grupā, jo otrā grupas mačā Minskas “Cmoki” ar Edmundu Valeiko treneru korpusā savā laukumā pagarinājumā ar 68:62 (18:11, 20:13, 9:20, 10:13, 11:5) apspēlēja Oradeas CSM CSU no Rumānijas. Minskieši ceturtdaļfinālā tiksies ar I grupas otrās vietas ieguvēju Orhusas “Bakken Bears” no Dānijas, kas otrās kārtas grupu turnīru beidza ar bilanci 4-2.

Klužas-Napokas vienībai un “Cmoki” otrā posma sešās spēlēs guva pa četrām uzvarām, taču labāki rezultāti savstarpējās spēlēs bija minskiešiem, arī viņiem iekļūstot ceturtdaļfinālā. Ar diviem panākumiem J grupā finišēja Oradeas CSM CSU un Nescionas “Ironi”.

Ates komanda turnīra pirmajā kārtā ar pieciem panākumiem uzvarēja G grupā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.11
3.61
1.88
2.48
3.54
2.73
1.53
4.43
5.79
8.73
5.99
1.3
3.3
4.1
1.87
2.52
3.53
2.68
1.3
6.01
8.51
2.46
3.61
2.71
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām