Džeimss Hārdens | Foto: Bill Streicher / USA Today
Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Filadelfijas “76ers” spēlētājs Džeimss Hārdens tomēr ieradīsies kluba pirmssezonas treniņnometnē, vēsta ESPN.
Turpinoties sāgai ar Hārdena vēlmi tikt aizmainītam, basketbolists pirmdien neieradās uz “76ers” mediju dienu, kā arī vakar nebija kopā ar komandu treniņnometnes pirmajā dienā. Neskatoties uz to, Hārdens par spīti visiem saviem iepriekšējiem izteikumiem un saspīlētajai situācijai jauno sezonu tomēr, visdrīzāk, sāks kopā ar “76ers” un pievienosies treniņnometnei. ESPN gan ziņo, ka vēl nav zināms, kad tieši Hārdens dosies laukumā un ar komandu aizvadīs treniņus.
Jāatgādina, ka jūnija sākumā “76ers” ar citām NBA komandām pēc Hārdena lūguma sāka pārrunas par spēlētāja aizmainīšanu. Hārdens izlēma pieņemt savu līgumā iestrādāto spēlētāja opciju par 35,6 miljoniem dolāru, tādā veidā nevienojoties par jaunu kontraktu ar Filadelfijas organizāciju, bet atrast abām pusēm izdevīgu maiņas darījumu.
“76ers” šo Hārdena vēlmi arī pildīja, kā galvenajai pretendentei uz 2018. gada MVP iegūšanu izvirzoties Losandželosas “Clippers” vienībai. Arī pats Hārdens vēlējās karjeru turpināt Kalifornijas štata komandā, taču “76ers” pieredzējušajam aizsargam noteica pārāk augstu cenu, kā rezultātā ne “Clippers”, ne kāda cita NBA komanda nebija spējīga ar Filadelfiju atrast kopsaucēju.
Situācijai “uguni piešķīla” Hārdens, kurš bija nepamierināts par nenotikušo maiņu un publiski pateica, ka viņš negrasās spēlēt pašreizējā “76ers” prezidenta Derila Morija komandā, nosaucot viņu par meli. Hārdens atzina, ka viņš Moriju bija nosaucis tāpēc, ka funkcionārs spēlētājam bija apsolījis viņu aizmainīt uzreiz, kad viņš nolēma pieņemt savu pašreizējā līgumā iestrādāto spēlētāja opciju. Hārdenam par izteikumiem tika piespriests 100 tūkstošu dolāru sods.
34 gadus vecais Hārdens iepriekšējā regulārajā sezonā piedalījās 58 spēlēs, kuru laikā izcēlās ar 21 punktu, 10,7 rezultatīvām piespēlēm un 6,1 atlēkušajām bumbām. Tikmēr 11 “play-off” dueļos viņam 20,3 punkti, 8,3 rezultatīvas piespēles un 6,2 bumbas zem groziem.
Hārdena izteikumi par “76ers” prezidentu rezultējas naudas sodā
NBA kluba vadītājs: Laiks, kad Hārdens bija alfa spēlētājs maksimālā līguma līmenī, ir beidzies
NBA kluba vadītājs: Laiks, kad Hārdens bija alfa spēlētājs maksimālā līguma līmenī, ir beidzies