Hovards ticis pie negarantēta līguma un oficiāli pievienojies “Lakers”

27/08/2019 08:47
Nokopēts
Dvaits Hovards, www.sportazinas.com

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Losandželosas “Lakers” oficiāli parakstījusi līgumu ar pieredzējušo centru Dvaitu Hovardu, piešķirot viņam negarantēto līgumu, ziņo  klubs.

Hovarda kādreizējais klubs Memfisas “Grizzlies” iepriekš ievietoja basketbolistu neaizsargāto spēlētāju sarakstā, bet šobrīd viņš vairs tajā neatrodas un līdz ar to “Lakers” ar viņu noslēgusi negarantēto līgumu.

Medija “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija ziņo, ka Hovards spēlēs ar 39. numuru, bet viņa līguma ietvaros “Lakers” no basketbolista varēs atbrīvoties jebkurā brīdī, nezaudējot ne centa.

Savukārt ESPN apskatnieks Bobijs Markss informē, ka Hovarda līgums nav aizsargs ar kompensāciju, kas būtu jāmaksā viņa atlaišanas gadījumā. Viņš jaunā līguma ietvaros saņems 14 490 dolārus ik dienu, bet atskaite sāksies 21. oktobrī.

Cits medija ESPN apskatnieks Adrians Vodžnarovskis iepriekš ziņoja, ka sarunu procesā ar Hovardu piedalījušies ne tikai kluba pārstāvji, bet arī spēlētāji. “Lakers” ir svarīgi, lai Hovards nekaitētu komandas mikroklimatam un spētu labi saprasties ar ikvienu vienības locekli, tādēļ klubs rīkojās uzmanīgi ar līguma piešķiršanu.

Jau ziņots, ka “Lakers” starpsezonā noslēdza vienas sezonas līgumu ar centra pozīcijas spēlētāju Demarkusu Kazinsu, taču viņam nākamā sezonā būs jāizlaiž. Kazinss aizvadītajā nedēļā treniņā Lasvegasā savainoja ceļgalu. Basketbolistam uzreiz tika veikta medicīniskā pārbaude, kā rezultātā tika konstatēts krustenisko saišu plīsums. Zīmīgi, ka Kazinsam vēl trīs dienas pirms traumas gūšanas bija dzimšanas diena.

Līdz ar to “Lakers” meklēja opcijas centra pozīcijā un Hovards bija spēlētājs, kuru klubs ilgu laiku izskatīja. 33 gadus vecais centrs Hovards starpsezonā tika aizmainīts no Vašingtonas “Wizards” uz Memfisas “Grizzlies” vienību, nomainot piekto komandu tikpat sezonās.

“Grizzlies” neplānoja ar Hovardu saistīt kluba nākotni. Zīmīgi, ka “Lakers” izskatīja arī franču centra Žoakima Noā kandidatūru centra spēlētāja pozīcijā. ESPN ziņo, ka “Lakers” deva priekšroku Hovardam, jo viņš spējis nomest 11 kilogramus svara un pilnībā savest kārtībā veselību.

Hovards aizvadītajā sezonā savainojuma dēļ “Wizards” rindās laukumā izgāja tikai deviņos mačos, vidēji gūstot 12,8 punktus un sakrājot 9,2 atlēkušās bumbas. Basketbolists savu labāko regulāro sezonu aizvadīja 2010./11. gadā, kad viņš vidēji guva 22,9 punktus 78 spēlēs un tika pie 14,1 atlēkušās bumbas. Hovards iepriekš cīnījās ar muguras savainojumu.

Basketbolists ir astoņkārtējs NBA Zvaigžņu spēles dalībnieks, kā arī tikpat reizes ticis iekļauts sezonas simboliskajās izlasēs. Zīmīgi, ka viņš trīs gadus pēc kārtas (2009., 2010., 2011.) tika nosaukts par līgas labāko aizsardzības spēlētāju.

Hovards ir arī 2008. gada NBA “Slam-Dunk” konkursa uzvarētājs. Tāpat viņš bija “Magic” līderis 2009. gadā, kad komanda aizcīnījās līdz NBA finālam, taču piekāpās Losandželosas “Lakers”.

Zīmīgi, ka Hovards jau iepriekš spēlējis “Lakers” komandā, klubu pārstāvot laikā no 2012. līdz 2013. gadam. Basketbolists ir 2004. gada NBA drafta pirmais numurs.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām