Frenks Vogels | Foto: Christian Petersen/Getty Images
Bijušais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Fīniksas “Suns” galvenais treneris Frenks Vogels pievienojies Dalasas “Mavericks” vienībai, atklājis “Mavs” stūrmanis Džeisons Kids.
Kā norādīja Kids, Vogels darbosies kā “Mavericks” treneru konsultants. Līdz ar to abi speciālisti atkalapvienos spēkus – viņi 2019./2020. un 2020./2021. gada sezonās kopā strādāja Losandželosas “Lakers” komandā. Interesanti, ko toreiz Kalifornijas štata klubu vadīja Vogels, bet Kids bija viņa asistents. 2020. gadā Orlando “burbulī” “Lakers” izcīnīja čempiontitulu.
“Tas prasīja lielu lūgšanos, taču izdevās viņu pierunāt,” par Vogela piesaistīšanu jokoja Kids. “Esmu priecīgs, ka viņš teica jā. Strādāt Frenka vadībā [Losandželosā] bija kaut kas tāds, kas palīdzēja manai trenera karjerai. Cerams, ka kopā varēsim izcīnīt vēl vienu titulu.”
51 gadu vecais Vogels pagājušajā vasarā ar “Suns” parakstīja piecu gadu līgumu, taču Fīniksā viņš pārāk ilgi neuzkavējās – pēc izgāšanās “play-off” pirmajā kārtā (0-4 pret Minesotas “Timberwolves”) speciālists tika atbrīvots no amata.
Bez jau minētās “Lakers”, kur viņš strādāja līdz 2022. gadam, Vogels savulaik arī divus gadus vadījis Orlando “Magic”, bet pirms tam piecas sezonas – Indiānas “Pacers”. 2013. un 2014. gadā Vogela vadībā “Pacers” sasniedza Austrumu konferences finālu.