Arizonas štata pilsētas Tempes iedzīvotāji otrdien nobalsojuši pret Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Arizonas “Coyotes” jaunās arēnas būvniecību, kas, visticamāk, nozīmē, ka komandai nāksies meklēt jaunu pilsētu.
Novembrī Tempes pilsētas dome vienbalsīgi lēma par arēnas projekta atbalstīšanu, taču pēdējais vārds piederēja pilsētas iedzīvotājiem, kuri šo halles un izklaides zonas celtniecību ir noraidījuši. “Kā teica Tempes mērs Korijs Vudss, tas bija labākais sporta darījums Arizonas vēsturē. To, kas notiks ar franšīzi, tuvāko nedēļu laikā izvērtēs mūsu īpašnieki un Nacionālā hokeja līga,” “Coyotes” paziņojumā citēts kluba izpilddirektors Zeivjers Gutjeress.
Piedāvātajā projektā būtu bijusi iekļauta 16 tūkstošu sēdvietu arēna “Coyotes” komandai, trīs tūkstošu sēdvietu mūzikas koncertu norises vieta, dzīvojamais komplekss, kura varētu apmesties aptuveni 19 tūkstošu cilvēku, kā arī restorāni, viesnīcas un veikali. “Nacionālā hokeja līga ir ļoti vīlusies par referenduma rezultātiem saistībā ar “Coyotes” arēnas projektu Tempē. Mēs kopā ar “Coyotes” izskatīsim, kādas varētu būt turpmākās iespējas,” pavēstījis NHL komisārs Gerijs Betmens.
Kā potenciālās jaunās pilsētas, kur “Coyotes” varētu pārvākties, tiek minētas Hjūstona, Portlenda, Kanzassitija un Kvebeka.
Statement from NHL Commissioner Gary Bettman regarding the results of the arena vote in Tempe, Arizona. pic.twitter.com/MVL3AUWP7R
— NHL Public Relations (@NHLPR) May 17, 2023
Jāatgādina, ka pēc 2021./2022. gada sezonas “Coyotes” jau palika bez savas arēnas – ņemot vērā komandas vājos rezultātus un lielos parādus, citas Arizonas štata pilsētas (Glendeilas) vadība nolēma neturpināt īres līgumu ar klubu, kā rezultātā “Coyotes” steidzami bija jāmeklē jaunā mājvieta.
Viena no NHL pēdējo gadu sliktākajām komandām šosezon spēlēja piecu tūkstošu sēdvietu “Mullet Arena” ledus halle, kas atrodas Arizonas Štata Universitātes (ASU) studentu pilsētiņā un ir pārliecinoši mazākā arēna līgā. Tas ir pagaidu risinājums “Coyotes” vienībai uz vismaz nākamajām trīs sezonām, jo sākotnēji tika plānots, ka pēc aptuveni trīs gadiem tiks uzbūvēta komandas jaunā arēna. Līgums ar ASU noslēgts līdz 2025. gadam ar iespēju to pagarināt uz vienu sezonu.
Tāpat jāpiemin, ka “Coyotes” katru gadu kopš 2011./2012. gada sezonas ir bijusi līgas sliktāko komandu pieciniekā pēc vidējās apmeklētības. “Forbes” decembrī Arizonas vienību atzina par NHL nevērtīgāko franšīzi. Pēdējo 26 sezonu laikā, kas pavadītas Arizonas štatā, komanda ir piedzīvojusi septiņas īpašnieku maiņas un deviņas reizes iekļuvusi izslēgšanas spēlēs, tostarp tikai vienu reizi pēdējo 11 gadu laikā. Tālāk par pirmo kārtu izdevies tikt vienīgi 2012. gadā, kad tika sasniegts Rietumu konferences fināls.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu