Krievija atspēlējas papildlaikā, tomēr Horvātija izrauj uzvaru dramatiskās “pendelēs”

07/07/2018 23:55
Nokopēts

Pēc 20 gadu pārtraukuma Pasaules kausa finālturnīra četru labāko komandu skaitā iekļuvusi Horvātija, kas nervus kutinošā cīņā ar rezultātu 2:2, 4:3 pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā Sočos apspēlēja mājinieci Krieviju.

Pirms spēles

Reklāma
Saturs turpinās

Mājinieki krievi līdz šim bija demonstrējuši negaidīti saturīgu sniegumu, uzvarās pār Saūda Arābiju un Ēģipti gūstot astoņus vārtus, bet ielaižot tikai vienus (turklāt pendeli), tomēr lielisko sniegumu aizēnoja pēdējais grupu turnīra mačs ar Urugvaju, kurā zaudēts ar 0:3. Krievija pirmoreiz kopš neatkarības atjaunošanas bija iekļuvusi labāko 16 komandu pulkā, turklāt astotdaļfinālā krievi ”aizsūtīja mājās” Spāniju, ar 4:3 pēcspēles sitienu sērijā pārspējot titulēto izlasi. Vienīgos vārtus pamatlaikā guva Artjoms Dzjuba. Ar trim precīziem raidījumiem labākais vārtu guvējs bijis Deniss Čeriševs, bet trīsreiz pretinieku vārtsargus pārspējis arī Dzjuba. Lai gan vairums ekspertu ”noraka” krievus pirms turnīra, taču mājiniece pierādīja pretējo – Krievijai, izsitot Horvātiju, bija iespējas cīnīties par medaļām.

Horvātija izcīnīja uzvaras visās trīs grupu turnīra spēlēs. Vispirms horvāti ar 2:0 uzveica Nigēriju, pēc tam sekoja uzvara ar 3:0 pret Argentīnu, bet vēlāk ar 2:1 tika apspēlēta Islande. Tikmēr ļoti smags panākums tika izcīnīts astotdaļfinālā pret Dāniju. Pēc 90. minūtēm uzvarētājs netika noskaidrots, tāpēc nācās aizvadīt papildlaiku un pēcspēles sitienu sēriju, kurā ar 3:2 triumfēja horvāti. Divus vārtus turnīrā guvis Luka Modričs, bet vienreiz bija izcēlušies Mario Mandžukičs, Ante Rebičs, Ivans Rakiticš, Milans Badeļjs, kā arī Ivans Perisičs.

Horvātija līdz šim Pasaules kausa finālturnīros bija spēlējusi četras reizes, debijā 1998.gadā sensacionāli izcīnot trešo vietu. Tikmēr pirms četriem gadiem Horvātijas izlase nespēja pārvarēt grupu kārtu, izcīnot vienu uzvaru trīs spēlēs. Savainojumu dēļ mačā krieviem nevarēja palīdzēt aizsargs Jurijs Žirkovs, bet horvātiem nācās iztikt bez aizsarga Ivana Stirniča, kā arī Madrides ”Real” pussarga Mateo Kovačiča, kurš gan vēlāk nāca uz maiņu.

Pēdējos trijos savstarpējos Krievijas un Horvātijas dueļos divi mači bija noslēgušies ar bezvārtu neizšķirtu, bet vienreiz uzvaru bija izcīnījuši horvāti. 2015. gada novembrī pārbaudes spēlē krievus, uzvarot ar 3:1.

Starta sastāvi:

Krievija (4-2-3-1): Akinfejevs – Kudrjašovs, Ignaševičs, Kutepovs, Fernandešs – Kuzjajevs, Zobņins – Čeriševs, Golovins, Samedovs – Dzjuba

Horvātija (4-2-3-1): Subašičs – Lovrens, Vrsaljko, Vida, Striničs – Rakitičs, Modričs – Kramaričs, Rebičs, Perišičs – Mandžukičs

Pirmais puslaiks

Spēles ievadā iniciatīvu ieguva horvāti, labās sitiena pozīcijās nonākot horvātam Antem Rebičam, kurš gan vēl rezultātu atklāt nespēja. Tāpat puslaika turpinājumā laba iespēja bija Ivanam Perišičam, tomēr atkal rezultāts palika nemainīgs – 0:0.

Krievijas izlase horvātus sodīja, Denisam Čeriševam pēc komandas biedra Artjoma Dzjubas piespēles 31. minūtē izdarot fantastisku tālšāvienu no teju 25 metru attāluma – Horvātijas izlases vārtsargs Danijels Subašičs noskatījās kā bumba ielido viņa sargāto vārtu devītniekā, Krievijai izvirzoties vadībā ar 1:0.

Krievu vadība gan ilga vien astoņas minūtes, mājiniekiem nepaspējot priekšā saviem vārtiem nolikt autobusu. 39. minūtē pēc sāna iemetiena izrāvienu pa kreiso flangu veica Mario Mandžukičs, kurš bumbu pieturēja līdz pat pašiem vārtiem, beigu beigās to piespēlējot Andrejam Kramaričam, kurš to ar galvu raidīja krievu vārtos, panākot 1:1.

Rezultāts nemainījās līdz pat pirmā puslaika beigām.

Otrais puslaiks

Pēc pārtraukuma laukumā horvāti jau pilnībā pārņēma iniciatīvu savās rokās, labākajai iespējai otrajās 45 minūtēs piederot Ivanam Perišičam, kurš no izcilas situācijas tiešā Krievijas vārtu tuvumā bumbu raidīja pa vārtu stabu, tai atsitoties atpakaļ laukumā.

Komandas izveidojas daudzus asus uzbrukumus, tomēr šajā spēles periodā vārti palika neskarti. Jāatzīmē gan, ka pamatlaika noslēgumā diezgan nepatīkamu augšstilba savainojumu guva horvātu vārtsargs Subašičs, kurš cīņu varēja turpināt tikai pēc ilgāka pārtraukuma.

Papildlaiks

Papildus 30 minūtēs nogurušās komandas cīnījās par iniciatīvas iegūšanu – tas labāk padevās horvātiem, kuri arī guva vārtus. Pēc stūra sitiena augstāk par visiem izlēca Domagojs Vida, bumbai pēc viņa sitiena ar galvu atsitienā pret zemi lidojot uz vārtu pusi un vairs netrāpot nevienam spēlētājam, kas ļāva Horvātijai panākt pārsvaru ar 2:1.

Atlikušajā laikā arī krievi nepadevās un lieliem spēkiem metās atspēlēties, tomēr allaž vietā bija šovakar teicami spēlējošais Subašičs. Tomēr vienreiz neglāba arī viņš, kad pēc centrējuma no bīstama soda sitiena bumbu vārtos ar galvu raidīja naturalizētais Krievijas izlases futbolists Mario Fernandešs, liekot Soču “Fisht” arēnas tribīnēm burtiski eksplodēt (2:2).

Pendeles

Rezultāts papildlaikā vairs nemainījās, jau otro reizi katrai no šīm abām komandām izslēgšanas spēlēs savu likteni izšķirot pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā.

Tajā abas komandas pa reizei kļūdījās jau pirmajās divās sērijās, kamēr izšķirošo neprecizitāti izdarīja papildlaika varonis Mario Fernandešs, kurš bumbu spēcīgā sitienā ar purngalu raidīja garām kreisajam vārtu stūrim. Turpinājumā, ne bez veiksmes palīdzības, horvāti visas savas izdevības izmantoja, svinot laimīgu uzvaru ar 2:2, 4:3, tādējādi pirmoreiz kopš 1998. gada iekļūstot Pasaules kausa finālturnīra pusfinālā.

Horvātija pusfināla cīņā 11. jūnijā spēkosies ar Anglijas izlasi.

07.07.2018 
Pasaules kauss, 1/4 fināls, Soči
Krievija – Horvātija 2:2, 3:4 11m s.s. sērijā (1:1, 1:1) – Čeriševs 31′, Fernandešs 115′ – Kramaričs 39′, Vida 101′
Bumbas kontrole: 36 : 64 (%)
Sitieni (vārtu rāmi): 13 (7) : 17 (3)
Brīdinājumi: Gazinskijs – Lovrens, Striničs, Vida, Pivaričs

Krievija (4-2-3-1): Akinfejevs – Kudrjašovs, Ignaševičs, Kutepovs, Fernandešs – Kuzjajevs, Zobņins – Čeriševs (Smolovs 67′), Golovins (Dzagojevs 102′), Samedovs (Jerohins 54′) – Dzjuba (Gazinskijs 79′)

Horvātija (4-2-3-1): Subašičs – Lovrens, Vršaļjko (Čorluka 97′), Vida, Striničs (Pivaričs 74′) – Rakitičs, Modričs – Kramaričs (Kovačičs 88′), Rebičs, Perišičs (Brozovičs 63′) – Mandžukičs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām