Niko Šturms | Foto: Ben Ludeman/NHLI via Getty Images
Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Floridas “Panthers”, kuru pārstāv latviešu aizsargs Uvis Balinskis, otro reizi divu dienu laikā veikusi maiņas darījumu ar NHL vājāko vienību Sanhosē “Sharks”.
“Panthers” no “Sharks” iemainījusi uzbrucēju Niko Šturmu un 2027. gada drafta septītās kārtas izvēli. Lai iegūtu 29 gadus veco vācieti, Floridas klubs šķīries no 2026. gada drafta ceturtās kārtas pika.
Šturms, kurš “Sharks” pievienojās 2022. gada vasarā kā brīvais aģents, šosezon 47 spēlēs izcēlies ar 13 (7+6) punktiem. Jāpiemin, ka viņš uzvarējis 62,7% iemetienu, kas ir labākais rādītājs visā NHL starp spēlētājiem, kuri iemetienu aplī stājušies vismaz 250 reizes.
Šturms iepriekš arī pārstāvējis Minesotas “Wild” un Kolorādo “Avalanche”, kopumā NHL karjerā aizvadot 316 pamatturnīra mačus, kuros viņš atzīmējies ar 91 (45+46) punktu. 2022. gadā Šturms palīdzēja “Avalanche” izcīnīt Stenlija kausu. Viņš devās laukumā 13 “play-off” mačos, turklāt visos sešos finālsērijas dueļos pret Tampabejas “Lightning”.
Vācijas izlases sastāvā Šturms piedalījies divos pasaules čempionātos. Pērn notikušajās meistarsacīkstēs Čehijā viņš sešos mačos nopelnīja trīs (1+2) punktus, savus vienīgos vārtus gūstot graujošajā uzvarā pār Latviju (8:1).
“Panthers”, kas ar 79 punktiem 62 spēlēs ir Austrumu konferences vicelīdere, veikusi jau trešo maiņas darījumu dažu dienu laikā. Jau vēstīts, ka nedēļas nogalē Floridas vienība no Čikāgas “Blackhawks” ieguva pieredzējušo aizsargu Setu Džounsu, pretī atdodot rezerves vārtsargu Spenseru Naitu. Tikmēr vakar “Panthers” no “Sharks” iemainīja Čehijas ripu ķērāju Vīteku Vanēčeku.
Balinska “Panthers” veic vēl vienu maiņu, iegūstot vārtsargu no NHL pastarītes