“Riga” atkal “Optibet Virslīgā” lūkos panākt līderi “Valmieru”

29/10/2022 08:57
Nokopēts
Riga FC

Šodien notiks trīs “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 34.kārtas spēles, vienā no kurām “Riga” ar uzvaru savā laukumā var panākt līderi “Valmieru”, bet Jūrmalā mačā par palikšanu virslīgā Jūrmalas “Spartaks” tiksies ar “Metta”. “Riga” “Skonto” stadionā cīņu ar “Auda” uzsāks plkst.17, maču tiešraidē translējot tīmekļa vietnei “Sportacentrs.com”, bet, sākot no 30.minūtes, – arī televīzijas kanālam TV4.

“Riga” pēc zaudējuma “Valmierai” ar 1:3 “Riga” ir svinējusi piecas uzvaras pēc kārtas – pār “Liepāju” (2:0), Salaspils “Super Nova” (4:1), Jūrmalas “Spartaku” (3:1), “Daugavpili” (4:0) un “Metta” (2:0). Latvijas kausa ieguvēja “Auda”, kas jau ieņēmusi piekto vietu, virslīgā nav uzvarējusi jau četras spēles, ar 0:1 zaudējot tukumniekiem, spēlējot 1:1 ar RFS, ar 1:2 zaudējot “Valmierai” un ar 1:2 – “Liepājai”. Pirms mača ar liepājniekiem Latvijas kausa finālā ar 1:0 tika pārspēta RFS.

Reklāma
Saturs turpinās

Spēle saskaņā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komitejas lēmumu būs jāizlaiž “Auda” galvenajam trenerim Tomislavam Stipičam. Tāpat pret “Riga” nevarēs spēlēt galvaspilsētas komandai piederošie futbolisti Aleksejs Saveļjevs, Fabriss Ondoā, Staņislavs Krapuhins un Frenks Orols. Šosezon visās trijās līdzšinējās spēlēs ir uzvarējusi “Riga” (1:0, 1:0, 2:0).

Četras stundas agrāk, plkst.13, Jūrmalas pilsētas stadionā “Sloka”  “Spartaks” uzņems “Metta”. Maču tiešraidē translēs tīmekļa vietne “Sportacentrs.com” un televīzijas kanāls TV4. “Spartaks”, kas ieņem astoto vietu līgā, par punktu apsteidz “Metta” un par četriem punktiem – pēdējā vietā esošos Salaspils “Super Nova”. Pēc sešu zaudējumu sērijas “spartakieši” viesos ar 3:1 pieveica “Super Nova” un spēlēja 1:1 ar “Daugavpili”.

Tikmēr “Metta” pēc 3:0 uzvaras pār turnīra pastarīti “Super Nova” ir piedzīvojusi sešas neveiksmes pēc kārtas ar kopējo vārtu starpību 4:21. Pēdējā kārtā ar 0:2 tika atzīts “Riga” pārākums. Abās komandās būs spēlētāja iztrūkums. Saskaņā ar LFF Disciplinārlietu komitejas lemto spēle jāizlaiž mājiniekam Klāvam Kramēnam un Oskaram Vientiesim no “Metta”. Šosezon komandas punktus dalījušas uz pusēm. “Metta” sāka ar 2:0 uzvaru, “Spartaks” revanšējās ar 4:2, bet trešajā duelī fiksēts neizšķirts 0:0.

Trešajā spēlē plkst.15 Stadiona “Esplanāde” mākslīgajā laukumā “Daugavpils” tiksies ar “Super Nova”, kurai ļoti vajadzīgi punkti, jo nākamais mačs būs pret “Valmieru”, lai pēdējā cīņā ar “Metta” cīnītos par nepalikšanu pēdējā vietā. Daugavpilieši, kas jau saglabājuši vietu virslīgā, pēdējo uzvaru virslīgā izcīnīja augusta beigās, ar 3:2 savā laukumā pārspējot “Metta” futbolistus. Kopš tā laika viņiem izdevies izcīnīt trīs punktus septiņās spēlēs, pēdējā mačā dalot punktus ar “Spartaku” (1:1).

Mājiniekiem šo spēli pēc LFF Disciplinārlietu komitejas lēmuma nedrīkstēs aizvadīt diskvalificētie Aleksejs Kudeļkins un Kirils Iļjins. “Super Nova” atrodas pēdējā vietā līgā, par trim punktiem atpaliekot no “Metta” un par četriem – no “Spartaka”. Pēc četru uzvaru sērijas salaspilieši astoņās spēlēs ir izcīnījuši tikai vienu punktu (2:2 ar “Liepāju”), pēdējās divās spēlēs svarīgā cīņā par palikšanu virslīgā savā laukumā zaudējot Jūrmalas “Spartakam” (1:3) un ar 0:4 piekāpjoties RFS. Šosezon punktus komandas dalījušas uz pusēm. Pēc 0:0 pirmajā mačā abas komandas apmainījās ar minimālām uzvarām savā laukumā. Svētdien kārtas centrālajā spēlē “Valmiera” uzņems RFS, bet “Liepāja” – “Tukums 2000″/”Telms” komandu.

Turnīra tabulas galvgalī ar 33 mačos izcīnītiem 78 punktiem ir “Valmiera”, 75 punkti 33 spēlēs ir “Riga” komandai un 71 punkts 33 mačos – RFS futbolistiem. Ceturtā ar 33 spēlēs sakrātiem 66 punktiem ir “Liepāja”, piektā ar 48 punktiem – “Auda”, 38 punktus sakrājusi “Tukums 2000″/”Telms” komanda, kamēr 33 cīņās 30 punkti ir “Daugavpils” komandai, 22 punkti – “Spartakam”, bet “Metta” tikusi pie 21 punkta. Pēdējā ar 33 spēlēs sakrātiem 18 punktiem ir Salaspils “Super Nova”.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu. “Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām