Rihards Bukarts | Foto: Matt Zambonin/IIHF
Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rihards Bukarts sarunā ar “Go3 Sport” dalījās iespaidos pēc pirmajiem treniņiem pirms pasaules čempionāta.
Jau vēstīts, ka vakar sākās valstsvienības treniņnometne. Ar izlasi trenējas arī Bukarts, par kura dalību PČ sezonas laikā bija šaubas, jo uzbrucējam tika veikta operācija.
“Gatavojamies kārtējam pasaules čempionātam, neatceros, septītais vai astotais pēc kārtas, izņemot Covid-19 gadu. Liels prieks, priekšā smags mēnesis, strādāsim, gatavosimies. Būs smags PČ, tas nekad nav viegls, jāiegulda pēc iespējas vairāk darba, lai būtu fiziski un mentāli gatavi,” uzsver hokejists.
“Vienmēr esmu teicis – ja veselība un līmenis atbilst nacionālajai izlasei, tad ir gods un lepnums to pārstāvēt. Man nebija jautājuma, vai pārstāvēšu izlasi šogad – saņēmu uzaicinājumu, liels prieks, cīnīšos par vietu sastāvā,” stāsta uzbrucējs.
Bukartam ir 29 gadi, taču esošajā sastāvā viņš ir viens no vecākajiem spēlētājiem, “Smieklīgākais ir tas, ka man ar Kasparu [Daugaviņu] ir septiņu gadu starpība, un tas ir bišk dīvaini, kad esmu otrais vai trešais vecākais. Teikšu godīgi – ģērbtuvē kādiem 60% uzvārdus zinu, bet personīgi nepazīstu. Laiks iet uz priekšu, paaudžu maiņas notiek katru gadu, interesanti, forši redzēt jaunās asinis. Viņi uztur to tempu treniņus, kas mums ļauj kļūt labākiem un skriet viņiem līdzi.”