Stolerijs: Bija daudz iemeslu, kāpēc pārcēlos uz Helsinkiem

22/08/2018 14:44
Nokopēts
Karls Stolerijs, Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas ”Dinamo” bijušais kanādiešu aizsargs Karls Stolerijs pēc pievienošanās Helsinku ”Jokerit” komandai pastāstīja, kā jutās, kad saņēma zvanu no Somijas hokeja leģendas Jarri Kurri, un atklāja, kāpēc piekrita no viņa saņemtajam piedāvājumam pārcelties uz Helsinkiem.

”Viss ir lieliski,” pēc pievienošanās ”Jokerit” komandai teica Stolerijs. ”Esmu šeit bijis tikai pāris dienas, tāpēc vel izjūtu laika zonu starpību. Pēc ierašanās Helsinkos mazliet paguvu pastaigāt pa pilsētu, bet šodien aizvadīju pirmo treniņu kopā ar komandu.”

Reklāma
Saturs turpinās

Kanādiešu aizsargs atklāja, ka ātri spēja vienoties ar ”Jokerit” par līguma nosacījumiem un nevilcinājās ar pievienošanos savam jaunajam klubam. ”Viss notika ļoti ātri. Protams, es uzreiz biju gatavs pievienoties komandai, kad saņēmu piedāvājumu. Tikai ceturtdien parakstīju līgumu, bet jau sestdien biju ceļā uz Helsinkiem. Sakravāju somas, iekāpu lidmašīnā un tagad esmu šeit.”

”Kā jutos, kad man piezvanīja Jani Kurri? Protams, patīkami,” 30 gadus vecais kanādietis neslēpa prieku par saņemto zvanu no Somijas hokeja leģendas. ”Viņš ir ļoti populārs Edmontonā [Stolerija dzimtajā pilsētā], pateicoties saviem pagātnes panākumiem un nopelniem.”

Rīgas ”Dinamo” bijušais aizsargs atzina, ka bija daudz iemeslu, kāpēc viņš piekrita piedāvājumam turpināt karjeru ”Jokerit” rindās. ”Pirmkārt, Helsinki ir brīnišķīga pilsēta, kur dzīvot un spēlēt hokeju. Iepriekšējā sezonā es šeit spēlēju pret ”Jokerit” un pārstāvēju Kanādas izlasi turnīrā pirms Pjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tāpat svarīga nozīme bija arī komandai un organizācijai.”

Stolerijs neslēpa, ka pirms pārcelšanās uz Helsinkiem runāja ar vairākiem bijušajiem ”Jokerit” spēlētājiem. ”Viņi man pastāstīja daudz labas lietas par komandu. Esmu pārliecināts, ka mēs spēsim gūt panākumus. Mūs gaida labs gads.”

Pagājušajā sezonā Rīgas ”Dinamo” sastāvā kanādiešu aizsargs devās laukumā 53 mačos, sakrājot 14 (3+11) punktus un kļūstot par komandas otro rezultatīvāko aizsargu. Viņš atpalika tikai no somu aizsarga Ansi Salmelas, kurš aizvadīja vien 33 spēles un nopelnīja par trim punktiem vairāk (5+12).

Lai gan Stolerijs starpsezonā pameta Rīgas ”Dinamo”, nākamajā sezonā ”Jokerit” sastāvā viņš spēlēs kopā ar latviešu vārtsargu Jāni Kalniņu, kurš pēc divām dinamiešu rindās pavadītām sezonām šovasar pieņēma lēmumu turpināt karjeru Helsinkos.

TOP notikumi
1
X
2
1.4
4.62
8.29
4.82
3.71
1.74
3.03
3.13
2.48
1.35
5.01
8.77
5.27
3.61
1.71
3.32
3.12
2.32
2
3.4
3.4
2.58
3.44
2.68
1.45
2.75
-
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām