TOP 20 visvairāk uzvarošie basketbolisti NBA vēsturē

10/04/2020 09:00
Nokopēts
Lerijs Bērds, Kavai Lenards, Tims Dankans, www.sportazinas.com

Gūt panākumus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) laukumos nav viegls uzdevums. Daži basketbolisti spēlē nozīmīgu lomu savu komandu uzvarās, bet citi ir lieliski papildinājumi, kuri, izdarot noteiktus uzdevumus, palīdz savām vienībām pārspēt pretiniekus. Ir arī tādi spēlētāji, kuri vienkārši atrodas uzvarošā klubā. Interesanti, ka spēlētājs, kurš ir šī rangā pirmajā vietā, apsteidz daudz leģendu un joprojām atrodas savas karjeras zenītā un varētu vēl vairāk palielināt savu pārsvaru.

TOP 20 labākie spēlētāji NBA vēsturē uzvaru procentu rādītājā (minimums: 250 nospēlētajās spēles).

Reklāma
Saturs turpinās

20. Tiagu Spliters 69,6% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs: 64,6%)

Brazīlijas centra spēlētājs Spliters lielāko daļu savu spēlētāja karjeru pavadīja Sanantonio “Spurs”, no kurienes arī nāk viņa augstais uzvaru procents. Spliters piecas sezonas pavadīja Sanantonio un viņš bieži uzsāka spēles kopā ar vēl vienu lielu vīru, kurš vēlāk parādīsies šajā sarakstā. Viņš vienu reizi kļuva par NBA čempionu (2013. – 2014. gadā). Centrs piecu sezonu laikā “Spurs” rindās vidēji guva 8,3 punktus un izcīnīja 5,3 atlēkušās bumbas un pēc aiziešanas no Sanantonio aizvadīja tikai 44 NBA spēles.

19. Dreimonds Grīns 69,6% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs: 69,9%)

Dreimonds Grīns, www.sportazinas.com

Visu šo Goldensteitas “Warriors” laika posmu no 2010. gada vidus līdz šim brīdim Grīns spēlējis milzīgu lomu Kalifornijas dinastijā, vācot atlēkušās bumbas, aizsargājoties un veidojot spēli augstā līmenī. Grīns ir trīskārtējs NBA čempions, trīs reizes bijis Visu zvaigžņu spēles dalībnieks un vienreiz kļuvis par gada labāko aizsargu līgā. Grīns šajā sarakstā būtu ierindojies augstāk, ja vien viņš nebūtu vienīgā netraumētā  “Warriors” zvaigzne šajā sezonā, kad tā ir līgas sliktākā komanda.

18. Toms Sanderss 69,7% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs: 62,3%)

Savā laikā labāk pazīstams kā “Satch”. Viņš 13 sezonas pavadīja Bostonas “Celtics” un šajā laikā izcīnīja astoņus titulus. Sanderss, kurš 2013. gadā tika iekļauts basketbola Slavas zālē, Bostonas sastāvā nebija galvenais punktu guvējs, bet viņa aizsardzība un atlēkušās bumbas bija svarīgas 60. gadu un 70. gadu sākuma “Celtics” dinastijai.

17. Deniss Rodmens 69,8% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs: 68,6%)

Rodmens bija atlēkušo bumbu mašīna divām no visu laiku labākajām NBA komandām – 80. gadu beigās Detroitas “Pistons” un Čikāgas “Bulls”, izcīnot piecus NBA titulus. Rodmens valdīja līgā zem groziem septiņus gadus pēc kārtas, šajā posmā vidēji sakrājot 6,4 punktus un 16,7 atlēkušās bumbas. Rodmens iekļauts arī astoņās sezonas labāko aizsardzības spēlētāju komandās (septiņās no tām pirmajās), kā arī divas reizes viņš ir atzīts par sezonas labāko aizsardzības spēlētāju.

16. Klejs Tompsons 70,2% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 69,9%)

Klejs Tompsons, www.sportazinas.com

Tompsons ir labs aizsardzībā, taču viņš vairāk izpaužas tieši uzbrukuma perimetrā. Tālmetiens pēc tālmetiena Kleja izpildījumā palīdzēja izcīnīt “Warriors” daudzas nozīmīgas uzvaras. Tompsonam ir arī trīs NBA čempiontituli, kā arī vienreiz viņš ir bijis sezonas labāko aizsardzības spēlētāju otrajā izlasē, kas apliecina, ka viņš nav tikai izcils snaiperis.

15. Džims Loskutofs 70,3% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 66,7%)

Loskutofs bija neatņemama “Celtics” komandas sastāvdaļa no 1955. līdz 1964.gadam. Viņš ir ieguvis septiņus titulus ar Bostonu, kopumā NBA nospēļējot tikai deviņas sezonas. Loskutofs savā karjerā nekrāja iespaidīgus statistikas rādītājus, vidēji guva 6,2 punktus un izcīnija 5,6 atlēkušās bumbas.

14. Frenks Remzijs 70,4% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 64,9%)

Remzijs lielāko daļu savas karjeras bija Loskutofa komandas biedrs, no 1954. līdz 1964. gadam spēlējot Bostonā (izņemot 1955.– 1956. gada sezonu, kuru Remzijs izlaida militārā dienesta dēļ) un izcīnot septiņus titulus astoņos gados. Remzijs bieži tiek uzskatīts par vienu no NBA pirmajiem “sestajiem spēlētājiem”. Basketbolists, kurš ir pietiekami talantīgs, lai būtu sākumsastāvā lielākajā daļā komandu, bet kurš reizē arī nepieciešamības gadījumā gatavs iznākt no soliņa.

13. Paskāls Siakams 71% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 55,6%)

Paskāls Sjakams, www.sportazinas.com

Viens no visātrāk progresējošākajiem basketbolistiem pēdējo divu sezonu laikā. Siakams Toronto “Raptors”  sastāvā kopš 2017.- 2018. gada sezonas, kad kļuva par stabilu rotācijas spēlētāju, vidēji guvis 19,8 punktus un izcīnījis 7,1 atlēkušās bumbas. Siakams pirmo reizi 2020. gadā piedalījās Zvaigžņu spēlē, kā arī bija būtisks spēlētājs Toronto 2019. gada titula iegūšanā.

12. Tonijs Pārkers 71,1% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 60,6%)

Tonijs Pārkers, www.sportazinas.com

Pārkers ir vienīgais spēlētājs līgas vēsturē ar pozitīvu uzvaru/zaudējumu bilanci pret visām 30 NBA komandām. Kopā ar “Spurs” viņš uzvarēja četrās NBA sezonās. Pārkers, kurš divreiz iekļuvis sezonas otrajā simboliskajā pieciniekā, ieguvis arī NBA finālsērijas vērtīgākā spēlētāja balvu (MVP), kas pierāda viņa nozīmi Sanantonio komandā. Apbalvojumu viņš saņēma 2007. gada finālā, kurā viņam vidēji bija 24,5 punkti, realizējot 56,8% metienu, kā arī izcīnot 5,0 atlēkušās bumbas.

11. Bils Rasels 71,7% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 64,8%)

Savā 13 gadus ilgajā NBA karjerā Rasels ieguva 11 čempiontitulus, kas joprojām ir lielākais skaits līgas vēsturē. Viņš piecas reizes ir bijis sezonas labākais atlēkušo bumbu vācējs. Karjerā vidēji iemetis 15,1 punktus un savācis 22,5 bumbas zem groziem. Līdz šodienai Rasels ir otrais izcīnītajās atlēkušajās bumbās ar 21 620 bumbām. Viņš būtu viens no labākajiem arī bloķēto metienu ailītē, ja vien viņa spēlēšanas laikā tie būtu skaitīti.

10. Sems Džounss 71,9% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 64,9%)

Tāpat kā daudz jau pieminētajiem “Celtics” basketbolistiem, arī lielākā daļa Džounsa sezonas beidzās ar čempiontitulu. Viņš Bostonā nospēlēja 12 sezonas un 10 no tām ieguva titulu, spēlējot nozīmīgu lomu ārējā līnijā. Džounsam bija septiņu gadu posms, kurā viņš vidēji sakrāja 21,5 punktus mačā. Viņš joprojām ieņem septīto pozīciju gūtajos punktos Bostonas komandas vēsturē, kopumā gūstot 15 411 punktus.

9. Tims Dankans 71,9% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 62,5%)

Līdzīgi kā Rasels “Celtics” komandā, arī Dankans bija galvenā zvaigzne “Spurs” dinastijas panākumos, kura uzvarēja piecus titulus. Dankana veiklība aizsardzībā, nepārtrauktā atlēkušo bumbu vākšana un metienu bloķēšanas izjūta padarīja viņu patiesi īpašu. Viens no labākajiem spēka uzbrucējiem līgas vēsturē. Viņš ieņem 14. vietu līgas vēsturē gūtajos punktos (26 496), sesto vietu pēc atlēkušajām bumbām (15 091), ka arī piekto pozīciju blokos (3020). 19 sezonu ilgajā karjerā viņš vidēji atzīmējās ar 19,0 punktiem, 10,8 bumbām zem groziem un 2,2 bloķētajiem metieniem.

8. Manu Džinobili 72,1% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 61,9%)

Manu Džinobili, www.sportazinas.com

Džinobili lielāko daļu savas karjeras bija Dankana komandas biedrs. Viņš bija nozīmīgs spēlētājs “Spurs”, spēles biežāk iesākot no rezervistu soliņa un kļūstot par vienu no labākajiem “sestajiem vīriem” NBA vēsturē. Septiņu sezonu posmā no 2004. gada līdz 2011. gadam argentīnietis vidēji katrā mačā iespēja 16,8 punktus, 4,1 atlēkušās bumbas, 4,2 rezultatīvas piespēles, 1,5 pārtvertās bumbas un 1,7 tālmetienu.

7. Tomijs Heinsons 72,6% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 66,3%)

Vēl viens spēlētajs no dominējošā 50-60 gadu “Celtics” sastāva. Heinsons bija klāt astoņos iegūtajos titulos. Viņš karjerā izcēlās ar 18,6 punktiem un 8,8 bumbām zem groziem caurmērā katrā spēlē. Tāpat Heinsons sešas reizes piedalījies Zvaigžņu spēlē.

6. Denijs Grīns 72,7% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 61,3%)

Denijs Grīns, www.sportazinas.com

Tālmetienu un aizsardzības speciālists Grīns vienmēr bijis komandās, kuras iekļūst “play-off”, gan Klīvlendas “Cavliers”, gan Sanantonio “Spurs”, gan iepriekšējā sezonas čempionē Toronto “Raptors”. Viņam bez pagājušā gada panākuma divas reizes izdevies titulu izcīnīt arī ar “Spurs”. Grīnam piederēja arī visvairāk realizēto trīspunktu metienu NBA finālsērijā. To viņš 2013. gadā izdarīja 27 reizes, bet pēc trīs gadiem to laboja Stefans Karijs. Izslēgšanas spēlēs Grīns metienus no perimetra izpilda ar 39,7% precizitāti. Grīns šosezon Losandželosas “Lakers” rindās, ir uzlabojis karjeras uzvaru procentu par 0,6%.

5. Maikls Kūpers 72,9% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 68,5%)

Kūpers līdzīgi kā Denijs Grīns palīdzēja uzvarēt komandām, esot lomas spēlētājs. Viņš bija uzbrūkošais aizsargs, kurš izcēlās ar teicamu aizsardzību. Aizsargs ticis piecas reizes iekļauts sezonas labāko aizsargu pirmajā pieciniekā un vēl trīs reizes otrajā. Tāpat Kūpers vienreiz (1986-1987. gada sezonā) atzīts par sezonas aizsardzības spēlētāju. Šādu apbalvojumu mazie spēlētāji bieži neiegūst. Kūpers 12 sezonas nospēlēja “Lakers” vienībā.

4. K.C. Džounss 73,1% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 63,8%)

Pēdējais spēlētājs šajā sarakstā no izcilās “Celtics” dinastijas, kurā Džounss pavadīja deviņas sezonas un astoņās no tām ieguva titulu. Viņš neizcēlās ar lielu rezultativitāti, karjeras laikā gūstot 7,4 punktus katrā mačā, bet arī viņš izcēlās ar labu aizsardzību. Viens no septiņiem spēlētājiem basketbola vēsturē, kurš ieguvis olimpisko spēļu zeltu, NCAA čempiontitulu un uzvarējis NBA.

3. Lerijs Bērds 73,6% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 60,4%)

Pirmais no “Celtics” šajā sarakstā ne no 50-60 gadu komandas. Bērds pārstāvēja zaļi baltos visu savu karjeru no 1979.-1980. gada sezonas līdz 1991.-1992. gada sezonai. 13 sezonās viņš 12 reizes piedalījās Zvaigžņu spēlē un ieguva MVP trīs sezonas pēc kārtas, kā arī trīsreiz uzvarēja čempionātā. Karjerā viņš vidēji guva 24,3 punktus, izcīnīja 10,0 atlēkušās bumbas un atdeva 6,3 rezultatīvas piespēles, kas ierindo viņu trešajā vietā “Celtics” vēsturē gūtajos punktos, ceturtajā atlēkušajās bumbās un trešo rezultatīvajās piespēlēs. 1998. gadā basketbolists tika uzņemts Slavas zālē.

2. Īrvins “Maģiskais” Džonsons 74% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 67,4%)

Bērda konkurents, kurš pārspēj viņu karjeras uzvaru procentā. Tāpat kā Bērds arī Maģiskais visu savu karjeru NBA pavadīja vienā komandā – “Lakers”. Viņš izcīnīja par diviem čempiontituliem vairāk nekā Bērds, bet par sezonas MVP arī tika nosaukts trīs reizes. Četras reizes Džonsons bijis labākais sezonas piespēlētājs un divreiz līderis pārtvertajās bumbās. Šobrīd viņš ar 10 141 piespēlēm ir piektais šajā rādītājā NBA vēsturē.

1. Kavai Lenards 75,3% – uzvaru procents (izslēgšanas spēlēs 65,8%)

Kavai Lenards, www.sportazinas.com

Losandželosas “Clippers” uzbrucējs un pērnā gada NBA finālu MVP Lenards ieņem pirmo pozīciju šajā rangā. Viņš pārstāvējis trīs dažādas komandas, kurās viņam ir bijis liels nopelns panākumos. Uzvarēt daudz spēles Lenards ir spējis kā komandas līderis. Viņš savā karjerā jau ir izdarījis tik daudz, lai viņu uzskatītu par vienu no labākajiem “two-way” spēlētājiem vēsturē. Pēdējās piecās sezonās iemetot 24,5 punktus caurmērā mačā un divreiz ieguvis sezonas labākā aizsarga apbalvojumu, kas visbiežāk tiek piešķirta garajiem spēlētājiem. Tāpat uzbrucējs divreiz ir bijis NBA finālu MVP.

NBA
    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām