foto: fibaeurope.com
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra otrā posma pirmajā spēlē tiksies ar Eiropas čempionvienību Slovēniju. Par gaidāmo dueli izteicās valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars.
Pēc pirmā posma Latvijas komanda ar četrām uzvarām I grupas tabulā dala otro un trešo vietu, bet Slovēnijas vienība ar diviem panākumiem atrodas pēdējā vietā. Pasaules kausa izcīņas finālturnīram kvalificēsies grupas trīs labākās vienības.
Latvijas izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars uzsvēra, ka komanda ir labā noskaņojumā: “Pēc atgriešanās no pārbaudes spēles Lietuvā (97:80), mērķtiecīgi gatavojamies cīņai ar Slovēnijas izlasi. Par veselības problēmām neviens nesūdzas, noskaņojums un enerģija ir vajadzīgajā līmenī. Svarīgi, lai no pēdējās spēles Lietuvā atmiņā paliktu tā enerģija un taktiskā disciplīna, ar kādu ievirzījām spēli mums labvēlīgā gultnē, nevis tikai galarezultāts, kas var maldināt. Ar tādu pašu noskaņojumu jāiet laukumā arī piektdien,” uzsvēra treneris.
Vecvegars uzsvēra, ka slovēņiem iztrūks vairāku vadošo spēlētāju, tomēr tas latviešiem vieglu spēli nesola: “Slovēnijas komandu esam redzējuši gan pirmās posma spēlēs, gan tikko aizvadītajos pārbaudes mačos ar Horvātiju. Protams, ir sīka informācija par katru spēlētāju. Bet – šādā sastāvā Slovēnijas izlasei tā būs pirmā spēle. Nebūs komandas līderu pirmajā posmā ārējās līnijas spēlētāju Klemena Prepeliča un Jakas Blažiča. Būs Entonijs Rendolfs, kura individuālā klase un pieredze ir labi zināma, bet jautājums, kā viņa iesaistīšanās ietekmēs arī spēlētāju rotāciju un komandas sadarbības. Tāpēc pretinieku komandas spēlē jābūt gataviem visādiem variantiem.”
2017. gada 12. septembrī Stambulā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Latvija zaudēja ar Slovēnijai 97:103 Kristapam Porziņģim tā mačā bija 34 punkti, Dāvim Bertānam 23, bet Dairim Bertānam 12.
2019. gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā 32 komandas cīnīsies ne tikai par uzvarētāju kausu un medaļām, bet arī ceļazīmēm uz 2020. gada olimpiskajām spēlēm Tokijā, kā arī olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.