Foto: Juris Presņikovs
“Olybet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā šovakar savu uzvaru sēriju līdz iespaidīgajām 24 uzvarām lūkos pagarināt valsts čempione “Ventspils”, kas viesosies pie Raplas “AVIS Utilitas”, ko pārstāv latvietis Ervīns Jonāts.
Plkst. 17:00, “AVIS Utilitas Rapla” (11-12) – “Ventspils” (23-1), tiešraide: Delfi.ee
Raplas komanda balansē uz izslēgšanas turnīra sliekšņa, BK “Ventspils” ir galvenie pretendenti uz 1. vietu pamatturnīrā. Pirmajā aplī ventspilnieki savā laukumā uzvarēja ar 100:61.
“AVIS Utilitas Rapla” kopš janvāra sākuma sasniegusi cienījamu bilanci (6-3), tomēr tikko Tartu piedzīvotais zaudējums (76:85) pasliktinājis izredzes cīņā par vietu labāko astoņniekā. Katra uzvara – zelta vērtībā. Statistikā līderi ir Hanters Mikelsons (14,5 un 7,4 atlēkušās), Dominiks Hovkinss (13,9+6 piespēles) un Indreks Kajupanks (12,1). Ervīnam Jonātam 8,9 + 6,8 atlēkušās bumbas.
BK “Ventspils” vienība uzvarējusi 23 spēlēs pēc kārtas un nākamnedēļ startēs FIBA kausa izcīņas astotdaļfinālā (pirmā spēle ar Turcijas komandu “Karsiyaka” paredzēta 6. martā Ventspilī). Stabilākie bijuši Rihards Lomažs (12,9), Džonatans Arledžs (12,3+6 atl.), Māris Gulbis (11,3) un Arons Džonsons (11+6,2 piespēles).
Plkst. 17:00 “Tartu Ulikool” (11-11) – “Liepāja” (5-17), tiešraide: Delfi.ee
Tartu vienība ir 6. vietām taču pozīcija pagaidām nav stabila. Liepājnieku tuvākais mērķis – noķert valmieriešus un/vai “Latvijas Universitāti, lai varētu piedalīties Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā. Pirmajā aplī BK “Liepāja” savā laukumā uzvarēja ar 89:78.
“Tartu Ulikool” komanda uzvarējusi trijās no četrām pēdējām spēlēm, tai skaitā tikko Raplas vienību (85:76). Statistikā līderi Arns Velička (19,2+5,4 piespēles), Kregors Hermets (15,9 + 5,6 atlēkušās) un Juliuss Kazakausks (14,7+8,5 atl.).
Liepājnieki trijās spēlēs ar tuvākajiem konkurentiem Latvijā izcīnījuši tikai vienu uzvaru (73:71 pār “Valmiera Glass VIA”), bet zaudējumi “Latvijas Universitātei” (70:78) un jēkabpiliešiem (63:71) pasliktinājuši izredzes pakāpties augstāk par 7. vietu Latvijas komandu konkurencē. Piedevām tikko uz Jūrmalu pārcēlies viens no komandas līderiem Roberts Krastiņš. Pozīcijas uzlabot var tikai uzvaras pār Igaunijas vienībām. Statistikā līderi Džastins Džonsons (21,1 – rezultatīvākais visā līgā), Andrašs Kavašs (16,1+5,5 atl.) un Toranss Rovs (14,5).
Informāciju sagatavoja: Basket.lv