Mārtiņš Zībarts, Ainars Zvirzgiņš, Gundars Vētra | Foto: FIBA
Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenā trenera asistents Mārtiņš Zībarts sarunā ar Valdi Valteru “William Hill TV” šovā pastāstījis par gaidāmo Eiropas čempionātu, kā arī paudis viedoklis par to, kurā virzienā Latvijai būtu jādodas sieviešu klubu basketbolā.
“Sastrādājamies ļoti labi un kvalifikācijas cikls to arī pierādīja. Katram ir pieredze, mēs kaut kur varam pateikt nianses no savas pieredzes, gan Ainārs [Zvirgzdiņš], gan es, gan Matīss [Rožlapa],” par sadarbošanos ar vairākiem spēcīgiem treneriem stāsta Zībarts. “Jo Gundars [Vētra] ir tāds sistēmas treneris, kuram ir noteikti rāmji, un tajā rāmī mēs varam izpausties – nākt ar idejām. Galvenais ir atrast pareizos risinājumus spēles laikā. Izņemot otro spēli pret Zviedriju, pārējos mačos kvalifikācijā mums nācās atspēlēties, mainīt spēles gaitu. Līdz šim tas izdevies, cerams, ka arī EČ izdosies atrast pareizos risinājumus,” uzskata speciālists.
Elīna [Babkina] bija īpaša, ārējā līnijā mums noteikti nav tik stipras aizvietotājas,” pieredzējušās spēlētājas lēmumu noslēgt karjeru komentē treneris. “Bet mēs pārbūvējam spēli – mums ir viena tīrā saspēles vadītāja Ilze Jēkabsone, un tad ir četri kombo, kuras katra spēlē izmantosim pret pretinieku vājākajām spēlētājam. Šteinberga ne par velti kvalifikācijas ciklā bija rezultatīvākā spēlētāja, īsta komandas līdere, kura izdarīja visu, lai katrā spēlē mēs izcīnītu uzvaru. Mūsu problēmas ir pagātnē. Mums visiem ir viens mērķis – sasniegt maksimālo rezultātu, tādēļ mēs arī strādājam. Piesaistīti visi labākie spēki, gan no treneriem, gan no spēlētājām.
“Anete [Šteinberga] un Kitija [Laksa] ir izteiktās uzbrukuma līderes, pārējām arī ir noteiktas stiprās puses, kuras mēs mēģinām izmantot, gan veidojot kombinācijas, gan radot situācijas labam metienam. Jācenšas katrai, kā tas izdevās kvalifikācijā, atrast stiprās puses, lai varētu izpausties. Galvenais ierocis būs nepiekāpīgā aizsardzība, jo tie raksturi un cīņasspars ir augstā līmenī,” atklāj treneris.
“Slikti, ka “TTT Rīga” aizvadītajā sezonā nespēlēja nevienā Eirokausu turnīrā, kas dotu milzīgu pieredzi. Tās spēlētājas, kuras tagad ir izlasē, viņas pirmo nopietnu starptautisku piespēli ieguva caur “TTT Rīga”, un tas viņām arī deva iespēju kaut kur aizbraukt. Labais piemērs bija RSU, tajā virzienā arī jādodas, jābūt vairākām studentu komandām – tas nodrošina labus apstākļus, spēlētāja iegūst izglītību un plus nodarbojas ar savu mīļāko spēli un viņai ir divi ceļi – ja var vairāk nopelnīt basketbolā, tad dodies tajā virzienā, ja nē – tad vari strādāt pēc iegūtās profesijas un kaut kad vakaros spēlēt zemākā līmenī. Labi, ja būtu viens klubs, kas piedalītos kādā starptautiskā turnīrā, un lai pārējās ir studentu komandas. Labi, ka Baltijas līgas projekts ar lietuviešiem vēl eksistē, tas bija labs risinājums,” uzskata Zībarts.
“Mums visas trīs meiteņu jaunatnes izlases ir A divīzijā un pēdējos gados nav bijis tā, ka mums būtu jāspēlē par izdzīvošanu. Labākais piemērs ir RSU, kas šajā sezonā, spēlējot tikai ar studentēm un skolniecēm, bija konkurētspējīga komanda Baltijas līgā. Mums tikai jādod talantiem nākamais attīstības solis pēc jaunatnes līgas,” teica pieredzējušais speciālists.
Latvijas sieviešu izlases kalendārs Eiropas čempionātā
Datums |
Laiks |
Spēle |
15. jūnijs |
21:00 |
Latvija – Spānija |
16. jūnijs |
18:15 |
Latvija – Izraēla |
18. jūnijs |
12:15 |
Latvija – Melnkalne |