Bikše izcīna Latvijai vēl vienu godalgu Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā

26/07/2015 19:54

Madona, 26.jūl., LETA. Vietējais sportists Indulis Bikše svētdien Madonā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā 15 kilometru iedzīšanā brīvajā stilā junioriem, sagādājot Latvijai otro godalgu sacensībās.

Smecersila trasē iedzīšanā sportisti devās trasē pēc sestdienas prologā uzrādītajiem rezultātiem. 15 kilometru distancē Bikše spēja apsteigt divus konkurentus, par pusotru minūti piekāpjoties vienīgi zviedru sportistam Markusam Frēdriksonam, kurš uzvarēja otro dienu pēc kārtas.

Kā zināms, piektdien Latvijas sportists Raimo Vīgants guva uzvaru 200 metru sprinta sacensībās brīvajā stilā junioriem.

Pats Vīgants svētdien izcīnīja septīto vietu.

Tikmēr desmit kilometru distancē juniorēm septīto vietu ieņēma Ieva Pūce, no uzvaru guvušās zviedrietes Sandras Ulsones atpaliekot sešas ar pusi minūtes.

Pieaugušo grupā dāmām pārākumu desmit kilometru iedzīšanā nodemonstrēja zviedriete Linna Sēmskara, kura 23 sekunžu pārsvaru sestdien pēc prologa klasiskajā stilā svētdien palielināja līdz 50 sekundēm. Vienīgā Latvijas pārstāve Inga Paškovska startēja no pēdējās, 13.vietas, bet spēja pakāpties uz 11.pozīciju.

Arī vīriešiem 15 kilometru iedzīšanā, kur startēja 29 dalībnieki no astoņām valstīm, Arvis Liepiņš pakāpās par divām vietām un ierindojās 19.vietā, kas ir viņa augstākais rezultāts Pasaules kausa posmos rollerslēpošanā. Savukārt par uzvarētāju sīvā cīņā kļuva trīs reizes pasaules čempionātos slēpošanā sešiniekā tikušais baltkrievs Sergejs Dolodivičs, kurš piedalījies sešās olimpiskajās spēlēs.

Pasaules kausa posms rollerslēpošanā Latvijā bija atgriezies pēc desmit gadu pārtraukuma. 2004.gadā tas notika Cēsīs, bet gadu vēlāk – Priekuļos. Madonas posmā sportisti cīnījās par FIS punktiem, kas labākajiem atlētiem varētu ļaut kvalificēties arī Pasaules kausa posmiem un pasaules čempionātam ziemas sezonā.

Rollerslēpošana ir distanču slēpošanas disciplīna, kurā sportisti sacenšas uz slēpēm ar ritenīšiem speciāli ierīkotās vai pielāgotās sacensību trasēs. Rollerslēpošanas sacensību disciplīnas un norises kārtība ir identiska distanču slēpošanas sacensību noteikumiem.

Rollerslēpošanā Madonā šīs bija nozīmīgākās sacensības, kādas līdz šim notikušas. Tomēr “Smecersila” trase starptautisko sacensību dalībniekiem ir labi zināma, jo pēdējos piecus gadus ziemā tur norisinājušies Skandināvijas kausa posmi, kas ir otras spēcīgākās sacensības aiz Pasaules kausa.