Kalnu slēpotājam Zvejniekam 39.vieta Pasaules kausa posmā slalomā

13/12/2015 13:55

Valdizēra (Francija), 13.dec., LETA. Latvijas labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks svētdien izcīnīja 39.vietu Francijā notiekošā Pasaules kausa posma kungiem slaloma sacensībās.

Zvejnieks pirmajā braucienā uzrādīja laiku 55,18 sekundes, kas bija 39.ātrākais rezultāts no 49 sportistiem, kas sasniedza finišu pirmajā braucienā. Tomēr otro braucienu latvietis neveiks, jo neiekļuva labāko 30 sportistu skaitā.

Šis ir Zvejnieka otrs labākais rezultāts karjerā.

Ātrākais pirmajā braucienā bija Henriks Kristofešens no Norvēģijas, no kura Zvejnieks atpalika par trim ar pusi sekundēm.

Līdz labākajiem 30 slēpotājiem un iespējas kvalificēties otrajam braucienam Zvejniekam pietrūka 0,68 sekundes.

Kopumā sacensībās piedalījās 73 sportisti.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā ar 360 punktiem atrodas austrietis Marsels Hiršers, kamēr otrais ar 317 punktiem ir norvēģis Aksels Lunns Svindāls. Savukārt trešais ar 180 punktiem ir amerikānis Teds Ligetijs.

Tikmēr Latvijas labākā kalnu slēpotāja Lelde Gasūna svētdien ierindojās 45.vietā Zviedrijā notiekošā Pasaules kausa posma slaloma sacensībās, distanci veicot 57,53 sekundēs.

Pirmo braucienu uzvarēja slovākiete Petra Vlhova, kurai Gasūna zaudēja 5,53 sekundes.

Līdz labāko 30 sportistu robežai Gasūnai pietrūka 2,86 sekundes.

Sacensībās piedalījās 67 sportistes.

Jau vēstīts, sestdien Gasūna turpat notikušajās milzu slaloma sacensībās ierindojās 48.vietā. Zīmīgi, ka tieši šajā trasē šī gada pavasarī Gasūna sasniedza savu augstāko rezultātu Pasaules kausa posmos, kad viņa ieguva 42.vietu slalomā.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ir ASV sportiste Lindsija Vona, kurai ir 400 punkti, bet 296 punktus ieguvusi viņas tautiete Mikaela Šifrina. Trešā ar 278 punktiem ir Lara Guta no Šveices.