Kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks ļoti pārliecinoši Somijā uzvar Baltijas kausa sacensībās slalomā

21/03/2016 16:15

Pihe (Somija), 21.marts, LETA. Latvijas vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks pirmdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru Somijā notiekošās Baltijas kausa izcīņas sacensībās slalomā.

Zvejnieks divu braucienu summā tuvāko sekotāju Mīku Mankinenu no Somijas apsteidza par 1,85 sekundēm un saņēma 13,77 FIS punktus, kas ir starp viņa karjeras augstvērtīgākajiem rezultātiem.

Kā zināms, karjeras rekordu Zvejnieks sasniedza marta sākumā Japānā, kad FEC jeb Tālo Austrumu kausa sacensībās tika pie 8,40 FIS kategorijas punktiem. Savukārt pirmdien sasniegtais rezultāts ir viņa trešais labākais šosezon.

Tāpat pirmdien piekto vietu ieņēma Žaks Gedra, kuram sasniegtie 38,43 FIS punkti ir karjeras otrs augstvērtīgākais rezultāts, bet pārējie latvieši starp 35 finišējušajiem sportistiem bija ievērojami zemāk – Roberts Briška guva 24.vietu (76,52 FIS punkti), Elvis Opmanis ierindojās 26.pozīcijā (78,00 FIS punkti), bet Kristers Čerņevskis un Edgars Beļakovs palika pēdējās divās pozīcijās un saņēma ap 200 FIS punktiem.

Tikmēr dāmām pirmdien Latvijas Slēpošanas savienības (LSS) organizētajās sacensībās uzvaru svinēja somiete Korina Grenholma, bet vienīgā finišējusī latviete bija Marta Kunce, kura ierindojās noslēdzošajā, 11.vietā un tika pie 299,51 FIS punkta. Pārējām latvietēm Leldei Gasūnai, Agnesei Āboltiņai un Lienei Bondarei finišu šoreiz neizdevās sasniegt.

Kā zināms, pirmās slaloma sacensības notika svētdien, kad dāmu konkurencē Gasūna guva uzvaru, bet Āboltiņa izcīnīja trešo vietu. Tikmēr Kristaps Zvejnieks vīru vidū nesasniedza finišu.

Savukārt sestdien sportisti aizvadīja pa divām milzu slaloma sacensībām, kad Kristaps Zvejnieks guva vienu, bet Lelde Gasūna – divas uzvaras.

Otrdien kalnu slēpotāji aizvadīs noslēdzošās slaloma sacensības, kurās tiks dalīti FIS punkti.