Leģendārā Vērpalu dēls Priekuļos uzvar Latvijas čempionātā distanču slēpošanā

16/01/2016 13:26

Priekuļi, 16.janv., LETA. Divkārtējā ziemas olimpisko spēļu čempiona no Igaunijas Andrusa Vērpalu dēls Andreass sestdien Madonā uzvarēja Latvijas čempionāta sacensībās desmit kilometru distancē klasiskajā stilā, bet viņa māsa Anete bija otrā dāmu sacensībās.

21 gadu vecais Andreass Vērpalu finišēja pēc 26 minūtēm un 31,7 sekundēm, bet kopumā igauņu sportisti vīru sacensībās aizņēma pirmās četras vietas.

Sīva cīņa notika starp diviem Latvijas labākajiem sportistiem – sesto vietu guva Indulis Bikše, kurš uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 9,3 sekundes, bet par viņu tikai 1,6 sekundes lēnāks bija Arvis Liepiņš. Par sasniegto Bikše guva 120,22 FIS kategorijas punktus, bet Liepiņš tika pie 121,02 FIS punktiem.

Šie bija vienīgie Latvijas sportisti, kas iekļuva labāko desmitniekā.

Tikmēr piecu kilometru distancē klasiskajā stilā dāmām uzvaru izcīnīja igauniete Kati Tammjarva, finišējot pēc 15 minūtēm un 35,2 sekundēm, bet viņai 16 sekundes zaudēja 19 gadus vecā Anete Vērpalu, kura guva otro vietu.

Uzreiz aiz trim igaunietēm ceturto vietu izcīnīja Latvijas olimpiete Inga Dauškāne, kura zaudēja minūti un 12,9 sekundes, tiekot pie 178,71 FIS punkta. Tikmēr 8.-10.vietu savstarpēji sadalīja Inga Paškovska, jaunā Vineta Pētersone un par viņu 30 gadus vecākā Laima Klauža.

Svētdien turpat Priekuļos tiks aizvadītas identiski garas distances brīvajā stilā. Sacensībām FIS statuss ir jau sesto gadu pēc kārtas.