Rollerslēpotājs Vīgants izcīna septīto vietu sprintā Pasaules kausa posmā junioriem

19/09/2015 20:20

Trento (Itālija), 19.sept., LETA. Latvijas sportists Raimo Vīgants Itālijas pilsētā Trento notiekošajā Pasaules kausa noslēdzošajā, trešajā, posmā sestdien izcīnīja septīto vietu 200 metru sprintā brīvajā stilā junioriem.

Uzvaru šajās sacensībās izcīnīja krievu sportists Deniss Kozlovs. Otro vietu ieņēma mājinieks Frančesko Bekis, savukārt trešais palika cits Krievijas pārstāvis Vadims Andrejevs.

Tikmēr Paula Bergfelde šajā pašā distancē starp juniorēm ierindojās pēdējā, 15.vietā.

Turpinājumā svētdien sacensības tiks aizvadītas piecu kilometru klasiskajā distancē ar intervāla startu pret kalnu. Tajās piedalīsies Indulis Bikše un Bergfelde.

Gatavojoties sacensībām, Latvijas sportisti pusotru nedēļu Itālijā aizvadīja treniņnometni, kur trenējās vietējo speciālistu vadībā.

Visi trīs Latvijas sportisti, kuri piedalās šajā posmā, cīnījās arī Madonā notikušajā otrajā etapā. Zīmīgi, ka tajā Vīgants spēja izcīnīt uzvaru 200 metru sprinta distancē, bet Bikše ieņēma ceturto vietu klasiskajā distancē un otro pozīciju iedzīšanā brīvajā stilā.

Savukārt pirms gada šajā pašā Itālijas posmā Bikše ieņēma septīto vietu klasiskā stila distancē pret kalnu.

Kā zināms, Pasaules kausa posms rollerslēpošanā Latvijā bija atgriezies pēc desmit gadu pārtraukuma. 2004.gadā tas notika Cēsīs, bet gadu vēlāk – Priekuļos.

Rollerslēpošana ir distanču slēpošanas disciplīna, kurā sportisti sacenšas uz slēpēm ar ritenīšiem speciāli ierīkotās vai pielāgotās sacensību trasēs. Rollerslēpošanas sacensību disciplīnas un norises kārtība ir identiska distanču slēpošanas sacensību noteikumiem.